Životopisné údaje chýbajú. Nie je známe ani miesto, kde sa vyučil za organára. Počas prvej svetovej vojny bol na talianskom fronte. Dokazuje to zápis vo vajnorskom organe: „Gereinigt im Oktober 1917 Drexler Vinz. Baden, als Gast auf Urlaub von Italienkrieg.“

Vincent Drexler pôsobil v prvej tretine 20. storočia v Pezinku. Zaoberal sa len opravami a prestavbami organov. Nástroje, ktoré mali hracie pulty vstavané na zadnej stene, väčšinou vybavil samostatným, vpredu stojacim hracím stolom (Sľažany, Veľký Grob, Vinosady). Na nástroji vo Veľkom Grobe je na zadnej doske organovej skrine nápis ceruzkou: „Ten Organ bol od zadu k hranu // Prerobil ho Vincenc Draxler z Pezinka // 1914 v feb: a marci.“ Vo Vinosadoch nahradil pôvodnú bodcovú traktúru Valentína Arnolda abstraktovou tak šetrne, že zachoval aj pôvodné bodce. Žiaľ, vo Veľkom Grobe pri nástroji toho istého organára už tak ohľaduplne nepostupoval. Pôvodné bodce zlikvidoval, do tónových ventilov vsadil kovové očká a prepojil ich s abstraktmi.

Bratislava-Rača, okres Bratislava, Bratislavský kraj, r. kat. farský Kostol sv. Filipa a Jakuba, 1923 – oprava.

Bratislava-Vajnory; okres Bratislava, Bratislavský kraj, r. kat. farský Kostol Sedembolestnej Panny Márie, 1917 – oprava.

Sľažany-Dolné Sľažany; okres Zlaté Moravce, Nitriansky kraj, r. kat. farský Kostol Najsvätejšej Trojice, 1911 – oprava a vybavenie nástroja samostatným, vpredu stojacim hracím stolom.

Dunajská Streda; okres Dunajská Streda, Trnavský kraj, kostol ev. a. v., 1924 – oprava.

Veľký Grob; okres Galanta, Trnavský kraj, r. kat. Kostol Sv. Anny, 1914 – oprava a vybavenie nástroja samostatným, vpredu stojacim hracím stolom.

Vinosady; okres Pezinok, Bratislavský kraj, r. kat. Kostol sv. Martina, 1919 – oprava a vybavenie nástroja samostatným, vpredu stojacim hracím stolom.

Autor textu: Marian Alojz Mayer


Texty a obrazový materiál je chránený autorským zákonom. Ich šírenie vyžaduje súhlas oprávneného nositeľa autorských práv, ktorým je Hudobné centrum.
© Hudobné centrum (organy.hc.sk)