Miesto, kde sa vyučil za organára, nie je známe. R. 1862 si otvoril dielňu v Poprade-Matejovciach. Postavil niekoľko nových, menších organov, ale zaoberal sa najmä opravou starších nástrojov.

Podľa dostupných prameňov P. Hermann postavil tri nové organy. Prvý zhotovil za 1 051 zlatých a za starý organ pre ev. a. v. kostol v Poprade. Pri stavbe použil aj niektoré časti zo starého organa. Kolaudácia sa konala 15. novembra 1863. R. 1868 postavil nový organ pre ev. a. v. kostol v Žakovciach. Podrobnosti o tomto organe chýbajú. Zanikol pravdepodobne po druhej svetovej vojne, keď kostol začali používať prisťahovalci východného rítu. R. 1869 postavil šesťregistrový bezpedálový nástroj pre ev. a. v. kostol v Mengusovciach. Ani jeden z nástrojov sa nezachoval.

Mengusovce; okres Poprad, Prešovský kraj, kostol ev. a. v., 1869 – šesťregistrový bezpedálový nástroj za 650 zlatých (nezachoval sa).

Poprad; okres Poprad, Prešovský kraj, kostol ev. a. v., 1863 – jednomanuálový, dvanásťregistrový organ, postavený za 1 051 zlatých a starý nástroj (nezachoval sa).

Žakovce; okres Kežmarok, Prešovský kraj, kostol ev. a. v., 1868 – pravdepodobne jednomanuálový organ s pedálom, postavený za 1 200 zlatých (nezachoval sa).


Texty a obrazový materiál je chránený autorským zákonom. Ich šírenie vyžaduje súhlas oprávneného nositeľa autorských práv, ktorým je Hudobné centrum.
© Hudobné centrum (organy.hc.sk)